Poradenství


Řešíte jak zdravě a trvale zhubnout? Trápí  vás nadváha či obezita a s tím spojené riziko kardiovaskulárních onemocnění? Jste diabetik nebo vám právě lékař oznámil, že jste v první fázi cukrovky tzv. prediabetes a nevíte si rady, jaká režimová opatření a jaký jídelníček je pro vás vhodný? Jste stále unavený/á, trápí vás zažívací obtíže, máte oslabenou imunitu nebo řešíte prevenci? Plánujete těhotenství nebo chcete poradit s výživou svých dětí? Nebo jen chcete vyměnit své nevhodné stravovací návyky za zdravý životní styl?

Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, tak i vám mohu pomoci. Co u mě nenajdete, to jsou různé „zaručené diety“ k rychlému hubnutí!


JAK TO PROBÍHÁ A JAKÉ SLUŽBY MŮŽETE VYUŽÍT:


Vstupní diagnostická konzultace

Úvodní konzultace obvykle trvá cca 60 – 90 minut a postup je následující:

 • před prvním setkáním od vás budu potřebovat vyplnit vstupní dotazník,

 • v aplikaci, kterou vám zdarma zpřístupním, pak zapisování jídelníčku, pitného režimu a pohybových aktivit alespoň 5 dnů po sobě jdoucích včetně víkendu – abych dokázala zhodnotit současný stav a navrhnout úpravy,

 • dále mě bude zajímat váš současný zdravotní stav, na schůzce se domluvíme, která vyšetření budou zapotřebí:

 1. Krevní vyšetření (lipidogram, glukóza na lačno, glykovaný hemoglobin, kyselina močová – tyto základní parametry hrají velkou roli při nastavování jídelníčku), pokud budete mít od lékaře více hodnot a doporučení ohledně stravování, tím lépe. Krevní výsledky budu konzultovat s lékařem, abych vám stravu co nejlépe přizpůsobila vašim zdravotním obtížím.

 2. Mikrobiom test – analýza se provádí ze vzorku získaného z vaší stolice. Odběr je rychlý, nenáročný, hygienický a samozřejmě bezbolestný. Odběr můžete provést v klidu a v pohodlí vašeho domova. Analýza samotná trvá v rozmezí 4–6 týdnů. Vzorek se posílá do laboratoře, kde pak probíhá analýza. Na základě této analýzy získáte detailní přehled o skutečném stavu vašeho mikrobiomu, se kterým vás seznámím.

 • na úvodní konzultaci provedu také tělesnou analýzu na bioimpedanční váze Tanita a měření obvodů (množství tělesného tuku, množství viscerálního tuku, množství aktivní tělesné hmoty, bazální metabolizmus, hmotnost a další),

 • až na základě všech informací udělám vyhodnocení a sestavím individuální výživový plán a navrhnu vhodné pohybové aktivity.


Sestavení individuálního výživového plánu

Výživový plán tvořím až na základě vyhodnocení všech informací o vás, které získám z dotazníku, úvodní konzultace, vyšetření, či konzultace výsledků s lékařem.

Za jak dlouho plán obdržíte? Pokud budu mít k dispozici vše potřebné, tak vám individuální výživový plán předám 1 – 2 týdny od úvodní konzultace. Bude obsahovat:

 • vyhodnocení vašeho současného jídelníčku – zjištěné chyby, energetické hodnoty, makroživiny (sacharidy, bílkoviny a tuky), mikroživiny (vitamíny, minerální látky), návrh jak se chyb vyvarovat a co je potřeba zlepšit,

 • vyhodnocení pitného režimu a doporučení jak ho zlepšit,

 • vyhodnocení pohybových aktivit a doporučení nejvhodnějšího pohybu,

 • podrobný jídelníček včetně receptů jak jídla připravit, který bude uzpůsoben i vašim požadavkům,

 • podrobná doporučení na režimová opatření, pokud jsou k vašemu zdravotnímu stavu nutná a prospěšná pro jeho zlepšení.


Následná konzultace

Následná konzultace obvykle trvá cca 30 – 45 minut a postup je následující:

 • analýza těla na bioimpedanční váze, měření obvodů a porovnání výsledků,

 • konzultace výživového plánu, jak se vám dařilo dodržovat a co ještě vylepšit, případně zda je potřeba výživový plán upravit,

 • zodpovězení dotazů,

 • učím vás o výživě, dávám rady kde a jaké potraviny nakupovat,

 • motivuji vás k dosažení vašeho cíle.


Vyšetření střevního mikrobiomu

Díky analýze střevního mikrobiomu v laboratoři určí věk mikrobioty člověka a zjistí není-li narušený stav vašeho střevního systému. Porovnají zastoupení vybraných skupin bakterií a přiřadí je k dané věkové skupině.

Včasným odhalením velkého rozdílu mezi skutečným věkem jedince a jeho mikrobiomovým věkem lze totiž nepříznivý trend zastavit a změnou životního stylu předejít fatálním důsledkům.

Někteří dvacetiletí jedinci mohou mít mikrobiotu i devadesátiletého seniora. 

Hippokrates, otec moderní medicíny, řekl, že všechny potíže člověka začínají ve střevech, a to již v letech 460–370 před naším letopočtem. Střevo je dnes bráno jako druhý mozek, je odpovědné za řadu důležitých reakcí a procesů v lidském těle. Proto je důležité znát jeho stav. Pokud totiž není v pořádku (a to v počátcích nemusíme vůbec pociťovat), lze vhodným zásahem zastavit přicházející katastrofu. Analýza střevního mikrobiomu je určena jak pro klienty, kteří mají potíže, tak pro klienty, kteří o sebe chtějí pečovat. Při včasném zásahu, lze na základě výsledků analýzy svoji střevní mikrobiotu obnovit do rovnovážného stavu.

V rámci analýzy střevního mikrobiomu, ze zaslaného vzorku bude provedena analýza střevní mikrobioty se zaměřením na 2 hlavní skupiny bakterií, a to laktobacily a bifidobakterie, jejichž zastoupení v mikrobiomu je možné velmi přesně detekovat. Právě tyto bakterie nás zásadně ovlivňují. I z tohoto důvodu jsou hlavní součástí všech probiotických produktů.

Analýza se provádí ze vzorku získaného z vaší stolice. Odběr je rychlý, nenáročný, hygienický a samozřejmě bezbolestný. Odběr můžete provést v klidu a v pohodlí Vašeho domova. Při odběru prosím dodržujte instrukce uvedené na příbalovém letáku. Analýza samotná trvá v rozmezí 4–6 týdnů.


Asistovaný nákup

V předem domluveném obchodě s potravinami nebo řetězci pomáhám při výběru vhodných potravin, učím vás číst etikety, tak abyste příště v obchodě nemuseli trávit tolik času a věděli podle čeho vybírat potraviny.


Máte zájem o poradenství ve výživě? Kontaktujte mě: bartheldi.katerina@gmail.com